Sampedrina League presenterade priserna ” Pedro 2018 ”

Sampedrina League presenterade ”Pedro 2018” utmärkelser

Den traditionella utdelningen delades ut på tisdag kväll. Club Atlético Mitre tog topppriset.

Sampedrina Sports League presenterade ”Pedro 2018” pris till säsongens bästa fotbollsspelare och lag.

Partiet hölls vid enhetens huvudkontor före ett stort antal offentliga. Det fanns utmärkelser, erkännanden och hyllningar.

Den maximala utmärkelsen delades ut av Club Atlético Mitre för att ha varit mästaren i Apertura-turneringen, stannade han hos Pedro 2018.

Alla vinnare: Öppningsturnering ”JORGE SANTISO”

CHAMPIONS

1:a. div .:

  • Champion: Club Atlético Mitre
  • Runner-up: Sp. Las Palmeras

Sub 21:

  • Champion: United Defenders
  • Runner-up: La Esperanza

3:e. div:

  • Champion: Farmers Club
  • Löpare: Club Atlético Mitre

4:e. div:

  • Champion: Hope
  • Löpare: Paraná FC

5:e. div:

  • Champion: Independencia FC
  • Löpare: Paraná FC

STÄNGT Turnering “Beto Manresa-Rubito López”

1:a. div .:

  • Champion: Sportivo Baradero
  • Löpare: Independencia FC

2:a. div .:

  • Champion: Ireneo Portela
  • Löpare: Atlético Mitre

3:e. div:

  • Champion: Independencia FC
  • Löpare: Gral San Martín

4:e. div:

  • Champion: Sportivo Baradero
  • Löpare: Paraná FC

5:e. div:

  • Champion: Independencia FC
  • Löpare: Atlético Mitre

6:e. div:

  • Mästare:
  • Tvåan:

Öppnande turnering – bästa spelare och höjdpunkter:

1:a. div .:

  • BÄSTA SPELARE: Francisco Ramis (Mitre)
  • FUNKTION: Esteban García (Las Palmeras)

2:a. div.

  • BÄSTA SPELARE: Ezequiel Chaparro (CADU)
  • FUNKTION: Alex Leone (L. Esperanza)

3:e. div.

  • BÄSTA SPELARE: Manuel Palavecino (Farmers)
  • FUNKTION: Genaro Novaro (Mitre)

4:e. div.

  • BÄSTA SPELARE: Valentín Saucedo (La Esperanza)
  • FUNKTION: Nicolás Valle (Paraná FC)

5:e. div

  • BÄSTA SPELARE: Nahuel Fernández (IFC)
  • FUNKTION: Mirco Zapata (Paraná FC)
LÄSA  Mer muskler i Castellbisbal

scorers

  • 1:a. div .: Jonathan Cerruti (Paraná FC)
  • Sub 21 .: Ezequiel Chaparro (USA) och Francisco Cortéz (La Esperanza)
  • 3:e. Avdelning: Marcelo Barrios (Paraná FC)
  • 4:e. div .: Facundo Siarra Morán (Paraná)
  • 5:e. Div .: Mirco Zapata (Paraná FC)

Stängningsturnering – bästa spelare och utvalda

1:a. div .:

  • BÄSTA SPELARE: Ezequiel Báez Corradi (Sportivo)
  • FUNKTION: Ariel Oliveto (IFC)

Sub 21:

  • BÄSTA SPELARE: Horacio Quiroz (I. Portela)
  • FUNKTION: Rodrigo Cancelo (Mitre)

3:e. div.

  • BÄSTA SPELARE: Julián Barrios (IFC)
  • FUNKTION: Maximiliano Luque (GS Martín)

4:e. div.

  • BÄSTA SPELARE: Ciro Bagala (Sportivo)
  • FUNKTION: Gerónimo Peralta (Paraná FC)

5:e. div

  • BÄSTA SPELARE: Rodrigo Porcell (Independencia)
  • FUNKTION: Fabricio Lapaz (Mitre)

6:e. div.

scorers

  • 1:a. div .: Agustín Poll (Sportivo) och Francisco Espíndola (Mitre)
  • Sub 21: Franco Martínez (Ireneo Portela)
  • 3:e. div .: Maximiliano Luque (G. San Martín)
  • 4:e. div .: Valentín Saucedo (La Esperanza)
  • 5:e. Div .: Julián Botheatoz (Sportivo)

Tack

Marcelo López, Councilor of Farmers Club “20 år”

SPELARE AV DEKADERNA

  • (Årtionde ´70) Raúl Padula
  • (Årtionde ´80) Sergio Camacho
  • (Årtionde ´90) Gnuggaén Barreiro (Banfield) och Antonio Gómez (La Esperanza)
  • (Decennium 2000) Marcos Caldentey
  • Gustavo ”Guata” Quinteros
  • (Ligabaserade sporter)

Till Martín Peralta, Patricia Picasso, Cesar Panozzo, Ezequiel Bogado, Leandro Olivari, Diego Manresa (kroppsbyggande fysiker), Milagros Delgado, Naiquen Lovera (Fitnnes)

Till bochadofilos: Ulises Farías-Germán Ledesma (Sub 15), Pablo Pereyra och Enzo Córdoba (Sub 12) och till teknikerna Pablo Pereyra och Diego Francia.

Atletik: Santiago Dellagiovanna och Damian Gallina.

U15 nationell turnering i Chaco 2008

SAN PEDRO SUB-CHAMPION ARGENTINO -10 år

Cristian Astorga, Juan Albano, Gustavo Birador, Franco Boaglio, Braian Cáceres, Isaísom Cáceres Menegoni, Alexis Cuels, Franco Fontanet, Angel Luna, Emmanuel Martínez, Kevin Neyra, Franco Naso, Matísom Nouet, Paulo Paz, Gastón Piccinini, Matísom Pisani, Franco Santachita, Tiago Tevez, Gonzalo Vallejos, Emanuel Charras. DT: Gerardo Espíndola, AC: Javier Pistán, assistent: Nélagra Pérez.

  • Erkännande av nationella referenser: Joaquín Gil och Damián Bertolini
  • TEKNIKER 1RA. DIV .: Agustín Díaz (Mitre) och Marcos Barlatay (Sportivo)
  • DIV-tekniker. NEDRE: Mauro Sandoval (IFC) och Santiago Sandoval (Sportivo)
  • MINDRE UTGÅNG VALLA: Femte div. Oberoende FC
  • SPELARÅTGÄRD: Matísom Aranda (Independencia FC)
  • BÄSTA SPELARE 2018: Francisco Espíndola (Atlético Mitre)
  • PEDRO DE ORO 2018:
  • MITER ATLETISK KLUBB
LÄSA  Är det sant att att göra cardio på en tom mage bränner mer fett